Zajímavosti v okolí

Jeskyně (33 km od vily Zdenka)
Jeskyně (33 km od vily Zdenka)

Jeskyně Biserujka se nachází na severovýchodním pobřeží, za obcí Rudine na ostrově Krk

 Název je odvozen od chorvatského slova "biser", které znamená "perla". Podle legendy měl být v jeskyni ukryt poklad pirátů, kteří se se svými loděmi ukrývali v pobřežních vodách Jadranu.

Jeskyně byla objevena teprve v roce 1834. Přístupná veřejnosti je od roku 1913. Interiér jeskyně zdobí zajímavé tvary krápníků, často připomínající postavy z pohádek.

Koncem 60.let minulého století sem byla zavedena elektřina. V roce 1997 byly provedeny úpravy můstků pro pohodlnou prohlídku jeskyně do té podoby, jak je můžeme vidět dnes.

Provozní doba: červenec a srpen 9:00 - 18:00 hod., květen a červen 9:00 - 17:00 hod., září 10:00 - 17:00 hod., duben a říjen 10:00 - 15:00 hod.

Městečko Selce (5 km od vily Zdenka)
Městečko Selce (5 km od vily Zdenka)

Malebné městečko Selce nabízí malé kavárničky přímo u moře i nádherné pláže

                                                                             Výlet do hor

Pokud už máte horka dost , vyjeďte si do okolních hor (Gorski Kotar kolem měst Fužine a Delnice). 

Jestliže je teplota v Cikvenici 32 C, pak v horách (cca 800m nad mořem) je příjemných 25 C..

Z Crikvenice pojede směrem na Rijeku a odbočíte na Šmriku, Hreljin, Zlobin, Fužine. Ve vesnici Fužine si můžete dát kančí guláš v hotelu Bitoraj. 

Po obědě pokračujte k jezeru Bajer (cca 1 km), kde na břehu je malý kiosek. Zde si dejte kávu a kochejte se pohledem na jezero. Děti zde najdou hřiště a můžete si půjčit lodičku a projet se po jezeře.

                                                                         Výlet k jezeru Bajer

Jezero Bajer

Pohled trochu kazí dálnice

Jezero Bajer


Kiosek na jezeře Bajer

Pokračujte podél jezera Bajer směrem na vesničku Lokve. Po cestě můžete odbočit ke skanzenu amerického městečka Roswell Winnetou, kde se natáčel film o známém náčelníkovi Apačů.

Vaše další putování může vést k Lokvarskému jezeru, nejdříve si jezero prohlédnete z výšky a potom lze sjet až na samý břeh. Kávu si dejte v hezké restauraci "EVA". 

Reklama u odbočky na skanzen

Skanzen  Roswell Winnetou

Lokvarsko jezero